Tulekul on Eesti Külade Maapäev

31.07.2017

04.-06. august 2017 toimub Vana-Võidus XII Eesti Külade Maapäev.

"Maapäev" on Eesti külade parlament, mis leiab aset iga kahe aasta tagant üle Eesti erinevates maakondades ja mida korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant.

Maapäev toob kokku külaliikumise tuumiku ning meie võimu esindajad. Üheskoos arutatakse maapiirkondade elu ning murede ja rõõmude üle.

Tule Sinagi, kes Sa maaelu pärast südant valutad, Maapäevale! Vaata Maapäeva programmi Eesti Külaliikumine Kodukant kodulehelt ja registreeri end siin.

Oma sõna saad sekka öelda Maapäeva teemakodades, "Eesti küla 2020+". Teemakodasid on kokku 15, peamiseks arutelufookuseks on: haldusuuendused ja kogukonnad, külavanemad, noored külas, ettevõtlikkus ja töökohad, kogukondlik ühistegevus, e-riik ja avalikud teenused, EL mõju maaelu arengule. 

Teemakodasid "Eesti küla 2020+" juhivad maaelu arvamusliidrid.

Eesti Leader Liidu esindajate poolt on juhtida kaks teemakoda:

1. Teemakoda – "Mille peal püsib Eesti küla elujõud – ürgses rütmis." Kust me tuleme , mis meid kannab? – Piret Leskova, Eesti Leader Liidu tegevjuht.

2. Teemakoda – "EL multifondide kasutamine maa- ja linnapiirkondade terviklikul arendamisel." Mida me saame koos teha, et EL meetmed meie maaelu vajadusi paremini toetaks? – Kristiina Tammets, Eesti Leader Liidu esindaja ELARDis, ELARD president.Lisainfo: Eesti Külaliikumine Kodukant.

 

Infot vahendas:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
info@leaderliit.eu