Euroopa Maapäev Hollandis, Venhorstis

22.10.2017

18.-21.10.2017 toimus Hollandis, Venhorstis kolmas Euroopa Maapäev. Maapäeva peakorraldajaks oli Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen, LVKK (the Dutch National Association of Small Towns) koos oma piirkondliku partneriga Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant, VKKNB (North Brabant Association of Small Towns). Maapäeva toetasid ka mitmed piirkondlikud ja kohalikud organisatsioonid ning sündmuse ettevalmistusse ja läbiviimisesse oli kaasatud hulgaliselt vabatahtlikke. Maapäeval osales oli ligi 250 inimest 40 erinevast riigist.

Pildistanud: Valdek Haugas

Maapäeva raames toimusid õppereisid Põhja-Brabanti regioonis ning mitmed erinevad töötoad ja plenaardiskussioonid. Paralleelselt tegeleti ka ERPi Manifesti ja Deklaratsiooni täiendamisega. Lisaks tehti ettepanek uue eraldiseisva CLLD fondi loomiseks, kuhu panustataks võrdselt nii EAFRD, ERDF, ESF ja EMFFi vahenditega. Vaata täpsemalt: http://www.elard.eu/news/en_GB/2017/10/24/readabout/european-rural-parliament-fund-for-rural-development  

Pildistanud: Valdek Haugas

Lisaks toimus arutelu koos kõigi liikmete esindajatega ka võimalike ERPi jätkusuutlikkuse ja toimimise tulevikustsenaariumite osas. Arutelud sel teemal jätkuvad.

Lisainfo:

Kristiina Tammets 

Euroopa LEADER Ühendus Maaelu Arenguks president 

Eesti Leader Liit  

Tel: +372 5340 9873 

e-mail: kristiina.tammets@elard.eu