Jänedal toimus Maaeluvõrgustiku koostöökoja istung

16.12.2015

Jänedal, 15. detsember 2015 aasta, kohtusid Maaeluvõrgustiku koostöökoja liikmed. Komisjoni liikmed kohtusid uuel perioodil (2014-2020) juba kolmandat korda.

Seekordsel koostöökoja istungil osalesid lisaks koostöökoja liikmetele ka meelu turundajate algatusgrupi liikmed ja Euroopa maaelu arengu võrgustiku (ENARD) kontaktpunkti esindaja Urszula Budzich-Tabor.

Maaeluvõrgustiku kolmandat istungit juhtis ja istungi juhatas sisse Krista Kõiv. Vaata istungi päevakorda. Peamiseks päevakorra punktideks oli 2015 aasta tegevuste ülevaade ja 2016 aasta plaanide tutvustamine:

Maaeluvõrgustiku 2015.a tegevuste ülevaade: Ettekanne.

Maaeluvõrgustiku 2016.a plaanid: Ettekanne.

Ellu on viidud hulgaliselt koostööalaseid, maaelu arendavaid ning maaelu tutvustavaid tegevusi. Uuel aastal plaanitakse sarnaselt eelnevatele aastatele koostööalaste tegevustega jätkata. Üheks uueks väljakutseks ja suurepäraseks kogemuseks saab olema Eesti presidentuuri aastad ELARDis 2016-2017. Eesti Leader Liidul on kavas, koostöös Maaeluvõrgustikuga, korraldada teavitusseminare, teha tõhusat tööd Eesti Leaderi kogemuste jagamisel  ning suurendada senises veelgi enam koostööd teiste Euroopa riikidega. Plaanis on tuua ka tesite riikide kogemust Eestisse ja seda eriti just multifondide rakendamise osas. 

Sarnaselt ka varasematele istungitele oli ka sellel istungil üks ettekanne välisesinejalt. Urszula Budzich-Tabor andis ülevaate ENRD plaanidest: Ettekanne. Olulistemaks ENRD tegevusteks on MAKide ja heade tavade analüüs, seminarid ja maaelu ülevaated, võrgustumine ja Leader praktikate jagamine ning levitamine. Antakse välja ajakira, mida tõlgitakse ka erinevatesse keeldesse. Organisatsioonil on oma veebi- ja sotsiaalmeedialeht.

Istungi lõpus tutvustasid maaelu turundusgrupi liikmed oma ideed korraldada Maaelu tegude festival. Idee leidis meeldiva vastuvõtu koostöökoja liikmete poolt. Arutelus tekkinud mõtted ja koostöökoja liikmete tagasiside aitas edasi minna ka täpsema idee formuleerimisega ning ideetasandilt tuleb nüüd liikuda konkreetsemate plaanide juurde.

Pildid koostöökoja istungilt on teinud Ave Bremse.

 

 

 Sissekande koostas:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit