Kohalike jookide konkurssi võitjad on selgunud

24.08.2017

23.-24. august 2017.a, toimus Voorel LEADER suveseminar, mille raames korraldas Eesti Leader Liit konkurssi: "Kohalike jookide esitlus".

LEADER-meede ja kohalik toit sh joogid on sõnapaar, mis käivad meie igapäevatöös käsikäes. Kohalik toit on tänu LEADERile saanud maapiirkondades väga suurt laiema avalikkuse tähelepanu ja kajastust. Eelmisel programmperioodil tehti ca 350 kohaliku toiduga seotud projekti. Eesti Leader Liit leidis, et LEADER tegevusgruppide piirkondades on hulgaliselt põnevaid ja seni veel teistele piirkondadele tundmatuid vahvaid joogimeistreid ja -tootjaid, keda võiks esitleda ja kellest saaks vahvaid joogi või ettevõtte sündimise lugusid rääkida.

Eesti Leader Liit kutsus kõiki LEADER tegevusgruppe üles oma piirkonna erilisi kandidaat-jooke esitlema ja lugusid rääkima.  Kokku esitati 31 kandidaat-jooki, kaheteistkümnest LEADER tegevuspiirkonnast, koos põnevate jookide ja ettevõtte sündimise lugudega.

Jõgevamaal, Voorel toimunud konkurss oli hea võimalus tuua välja oma piirkonna parimad ja esitlemist väärt joogid teistele LEADER tegevusgruppidele esitlemiseks ja auväärsele žüriile hindamiseks.   

Konkursi peamiseks eesmärgiks oli edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid piirkondlikke joogimeistreid ja tootjaid, keda ka teistele eeskujuks seada. Tegu oli suurima kolme sektori koostöös toimuva LEADER piirkondlike jookide konkursiga maapiikonnas.

Jooke ja lugusid hindas auväärne žürii ning kolme parima hulka tulid:

1) OÜ Veinivilla, Tiina Kuuleri Valgejõe Pärlivein rabarberi vahuvein (MTÜ Arenduskoda piirkonnast)

2) Öun Drinks OÜ, Õunalimonaad rabarberiga (MTÜ Saarte Koostöökogu piirkonnast)

3) OÜ Käbliku Pruulikoda, Pipraõlu (MTÜ Põlvamaa Partnerluskogu piirkonnast)

Pilte konkussist:
(Pildid on pildistanud Marko Avikson)

Täname kõiki tootjaid, kes konkurssil osalesid! Avaldame peatselt ka toredaid lugusid, mis konkurssile esitatud kandidaat-jookide kohta esitati.

Täname žüriid, osalejaid ja kandidaat-jookide esitajaid!

Lisainfo:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
info@leaderliit.eu