Maal elamise päev pakkus avastamisrõõmu üle 15 000 külastajale

28.09.2021

25. septembril 2021

Laupäeval, 25. septembril, juba kolmandat korda toimunud Maal elamise päeval avasid oma uksed 22 maavalda Saaremaast Setomaani. Põhja-Pärnumaa vallas tehti aga keset Maal elamise päeva abieluettepanek!Käesoleval aastal oli valdade poolt avatud üle 223 külastuskoha ning külastajate arv küündis üle 15 000. Kuigi omavalitsused pidid oma plaane koroonaviiruse leviku tõttu piirama, on nii paljude huviliste rohkus igati rõõmustav. 

Maal elamise päeval osalenud valdade esmasest tagasisidest selgub, et enamasti olid päeva külastajateks lastega pered, keskealised huvilised või sõpruskonnad. Külastatavates valdades uuriti seekord juba hoolega kohapealsete elamisvõimaluste ja vabaaja tegevuse kohta. Nii mõnigi omavalitsus tõdes, et erinevalt eelmistest aastatest oli tänavu palju külastajaid kaugemalt tulnud just eesmärgiga uusi kohti avastada. 

Põnevaid avastusi tegid enda jaoks kõik vallad. Põhja-Pärnumaa vallas asuvas Kaisma külas toimunud laadal laskus aga üks mees ühele põlvele ning tegi oma väljavalitule abieluettepaneku. Lääne Nigula valla töötajaid rõõmustas, et oma valla inimesed tulid samuti valla poolt pakutavaid teenuseid uudistama, sest omavalitsuste ühinemise järel on endiselt vajalik erinevaid piirkondi omavahel sidustada. Järva vald pani aga käima sellel päeval raamatukogubussi “Krõõt”, mis osutus laste seas eriti populaarseks. Tori vald osales nii suure programmiga Maal elamise päeval esmakordselt ning kui ühest suust õhkasid nad kõik: “Meie jääme maale!”

“Meie jääme maale on hea mõte, millega tänavune Maal elamise päev kokku võtta. Külad, alevid ja alevikud mis seekord Eesti rahvale nii palju põnevust ja avastamisrõõmu pakkusid, leidsid tee inimeste südamesse. Julgustame kõiki omavalitsusi järgmisel aastal osa võtma, sest näeme aasta-aastalt, kui palju rõõmu, nalja, ilusaid hetki ja kauneid mälestusi külastajaile loome. Ning kui seeläbi leiab mõni pere oma päris kodu maale, on see suur võit kogu riigile ja täielik peavõit maale kolinutele endile,” sõnas Maal elamise päeva korraldaja Krista Pegolainen-Saar. 

Ehkki Maal elamise päev sai selleks aastaks tehtud, ootab järgmise aasta üritus juba planeerimist. Pärast kohaliku omavalitsuse valimisi kutsume kõik tänavu osalenud omavalitsused seminarile, et arutada uusi mõtteid ja plaane 2022. aasta Maal elamise päevaks.

Nõo vallas tehtud pilte Maal elamise päevast näete siin, kasutage julgesti, ent märkige palun fotodel autori nimi:https://photos.app.goo.gl/snVM6aBtYpTMv5zv6

Lisainfo:

Krista Pegolainen-Saar
Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse liige
tel 55533990
krista@kodukant.ee
www.kodukant.ee
www.maalelamisepaev.ee