Osaleme koostööpartnerina rahvusvahelises projektis

24.10.2016

30. oktoober – 04. november 2016.a. toimub IRIS projekti teine kohtumine. Eesti Leader Liit osaleb IRIS projektis koostööpartnerina.

Projekti "IRIS" algataja ja eestvedaja on meie Belgia partner, MTÜ TABORA. Projekti teine kohtumine toimub sellel korral Bulgaaria projektipartnerite juures. Bulgaaria poolseks projektipartneriks on MTÜ Caritas Sofia, kes tegeleb vähekindlustatud lastega ning nende abistamisega. 

Bulgaarias toimuva kohtumise raames:

– toimub projektipartnerite töökoosolek, kus antakse ülevaade eelmise kohtumise tulemustest;

– viiakse läbi töötuba, mis kannab nime: "Unistuste püüdjad";

– tutvutakse lähemalt Bulgaaria projektipartneri tegevustega;

– vahetatakse kogemusi.

Töötoa "Unistuste püüdjad" raames jagab iga projektipartner oma paremaid kogemusi noorte võimalustest täita oma unistusi. Eesti Leader Liit jagab võimalikke paremaid kogemusi Eesti maapiirkondade noorte unistuste täitumistest LEADER toetuste toel. Kõikidel LEADER tegevusgruppidel on noored sihtrühmana, kui võimalikud taotlejad või kasusaajad. On tegevusgruppe, kelle strateegias on loodud eraldi meetmed just noorte tegevuste arendamiseks piirkonnas. Näiteks valiti 2011 aastal ka parimete LEADER projektide hulka just noorte projektid. Noorteprojektidest valiti parimaks MTÜ Unistuste Vabrik loovlaager „Bändkamp”, Kodukant Läänemaa piirkonna projekt. Projekti raames täitusid noorte unistused, kelle kirg oli muusika. Saada superstaariks, kes noorena sellest ei unistaks ja selle projekti raames sai nii mõnesti noorest kolme päevaga supersataar. Vaata pilte ja loe artiklik selle projekti kohta, maainfo.ee.

Eesti LEADERil on jagada hulgaliselt häid kogemusi ja me saame uhkusega öelda, et Eesti maapiirkondade noored oskavad oma unistusi eurotoetuste abil teoks teha.

Projektipartnerid esimesel kohtumisel Riias: 

Lisainfo:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit