Riigikogu liikmed moodustasid LEADER-programmi toetusrühma!

16.06.2016

Toetusrühma esimeheks valiti Anneli Ott ja aseesimeheks Tanel Talve.

Anneli Ott sõnul on Eesti maapiirkondade elujõulisuse ja arengu saavutamisel oluline, et seda tehakse kohalikke elanikke kaasates. „Euroopa ja Eesti kogemus näitab, et seda saab edukalt teha Leader-programmi põhimõtteid järgides,“ ütles Anneli Ott. „Maapiirkonnad peavad saama ise öelda, mis nende piirkonna arengut takistab ja mis on nende piirkonna arenguks vaja.“

Aseesimees Tanel Talve märkis, et Leader-programmil on olnud ja on jätkuvalt väga suur roll meie maaelu arengus. „Seepärast pean oluliseks parlamendipoolset tähelepanu ja toetust ning Leader-programmi liidu veelgi suuremat koostööd teiste maaelu edendamisega tegelevate organisatsioonidega,“ ütles Tanel Talve.

Leader-programmi toetusrühma kuuluvad Anneli Ott (esimees), Tanel Talve(aseesimees), Kristjan KõljalgArno SildRaivo PõldaruPeeter ErnitsKülliki KübarseppKersti SarapuuSiret KotkaMartin RepinskiTarmo TammHelmen KüttJaanus MarrandiIvari PadarAndres Metsoja ja Aivar Kokk.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Vaata Riigikogu pressiteadet.

Piret Leskova
Eesti Leader Liit