Põllumeeste suurkogu toimub Viljandis

15.06.2017

16. juunil 2017 kell 12.00 – 18.00 toimub Viljandis Ugala teatri väikeses saalis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) põllumeeste suurkogu.

Suurkogu teema on "Kogu tõde ühinemisest".

Ürituse päevakava on leitav ka maainfo.ee lehelt.

Eesti Leader Liidust osaleb Viljandis toimuval suurkogul Piret Leskova, liidu tegevjuht.

Mitmed põllumajandusega tegelevad väikeettevõtjad on saanud ka LEADER-meetme toetust. LEADER toetust on saanud mesinikud, köögiviljakasvatajad, veise- ja lambakasvatajad jne. LEADER toetatud on nii mahe- kui ka tavapõllumajandust.

Peamiselt on LEADER toetused abiks põllumeestele toodangu lisandväärtuse andmisel ja lühikese tarneahela või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste loomisel ning põllumajandusettevõtete mitmekesistamisel.

LEADER toetusega on loodud näiteks näidispõlde, teostatud on põllumajandusmaa kasutuse ja sobivuse analüüse, läbi on viidud LEADER toetuse abil mitmeid põllumajandusalaseid seminare, koolitus, õppepäevi, näituseid, koostatud mitmeid põllumajandusega seotuid piirkonna strateegiaid, trükiseid, käidud põllumajandusega seotud messidel ja osaletud ka laatadel ning soetatud on põllumajandusühingutele mitmeid vajalikke väikevahendeid. 

Lisainfo:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
info@leaderliit.eu